کدخبر : 9519
سه‌شنبه 24 سپتامبر 2019 - 8:41
فاقددیدگاه
شبکه بهداشت و درمان ایلام سریعا اقدام کنید

خطر شیوع بیماری های واگیر برای ساکنین هانیوان شمالی

جامک: باید چه اتفاق ناگوار و بدی رخ دهد تا به فکر چاره اندیشی رفع مشکلات مردم باشیم؟!

قصه پردرد ساکنین مناطق حاشیه‌ای شهر ایلام کلیشه ای و فاقد جذابیت شده است. مناطقی با جمعیت زیاد که بهشت وعده و وعید کاندیداهای هر انتخاباتی است. مردمی با سطح درآمد پایین، محروم از خدمات و امکانات اولیه اما همراهان و همیاران همیشگی رویدادهای حماسه ساز.

در این نوشته قصد روضه خوانی برای جلب توجه و تقاضای رفع مشکلات ریشه ای آنان مد نظر نیست. می خواهیم اعلام کنیم، ایجاد پارک، فضای فرهنگی، جدول گذاری، آسفالت خیابان، توسعه امکانات شهری و…. پیشکش، لطفا شبکه آبرسانی آنها را اصلاح کنید تا بیمار نشوند.

آقایان مسئول! خطر شیوع بیماری های عفونی و واگیر در این منطقه سلامت همه شهروندان را تهدید می کند. اگر این اتفاق رخ دهد، امنیت بهداشتی برای ساکنین پایین و بالای کمربندی و یا من در محدوده شهرم! تو خارج محدوده! مفهومی نخواهد داشت. دامنه بیماری و مرض سرتاسر شهر را در برخواهد گرفت.

در تصاویر کاملا مشهود است. شبکه آبرسانی به این مناطق به صورت سطحی و فاقد پوشش است. لوله های انتقال و اتصالات آنها که از جنس پلی اتیلن هستند، به دلیل بیرونی و آسیب پذیر بودن، معیوب، نیم بند و سوراخ بوده و در برخی مسیرها از  لای لجن و گنداب عبور می کنند. به جز مسئله هدر رفت آب به عنوان یک سرمایه ارزشمند، هر لحظه امکان مخلوط شدن این لجن ها با آب شبکه وجود دارد. بنابراین به شدت سلامت مردم در معرض خطر جدی قرار دارد.  

سوال اینجاست؛ باید چه اتفاق ناگوار و بدی رخ دهد تا به فکر چاره اندیشی رفع مشکلات مردم باشیم؟! شک نکنید هر لحظه احتمال شیوع بیماری های عفونی و واگیر در این نقطه و سپس انتقال به همه مردم وجود دارد.

انتظار می رود دانشگاه علوم پزشکی و معاونت بهداشت و درمان ایلام به عنوان متولی حفظ سلامت و پیشگیری از شیوع بیمارها، از طریق مراجع قانونی برای رفع این مشکل وارد عمل شوند. وظیفه ما یادآوری بود حال خود دانید و بس.

Print Friendly, PDF & Email
امتیاز:
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.