کدخبر : 9247
یکشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۹
فاقددیدگاه

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان نتایج سفر تیم اقتصادی استان در معیت استاندار محترم به مرکز را تشریح کرد.

گام مهم وزارت صنعت ، معدن و تجارت در توسعه صنعتی استان ایلام

مهندس نصیری با اعلام اینکه پیرو سفر اردیبهشت ماه تیم اقتصادی دولت به اتفاق دکتر “عادل آذر” رئیس کل دیوان محاسبات به استان و هماهنگی بعمل آمده با “رضا رحمانی” وزیر صمت، جلسه‌ای به منظور پیگیری توافقات در دفتر رئیس کل دیوان محاسبات با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، استاندار ایلام، عضو هیأت مدیره صندوق توسعه ملی، مدیران ارشد ایمیدرو و ایدرو و مدیران اقتصادی استان برگزار گردید.
رئیس سازمان صمت استان ایلام خاطر نشان کرد: در این جلسه پنج تفاهم نامه بسیار مهم در خصوص:
تأمین مالی پتروشیمی مهران از محل صندوق توسعه ملی و با همکاری سندیکای بانکی شامل پنج بانک خصوصی و دولتی راه اندازی کارخانه تولید کاغذ از کربنات کلسیم توسط سازمان ایدرو
اجرای طرح تولید گونی پلی پروپیلن توسط سازمان ایدرو
مطالعه و اجرای شهرک تخصصی پائین دست پتروشیمی در شهرستان دهلران توسط سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران
مطالعات اکتشافی سنگ نما، قیر طبیعی و سلستین در سطح استان توسط ایمیدرو

مطالعه و اجرای طرح روغن از کلزا توسط ایدرو به امضای طرفین رسید.

مهندس نصیری ادامه داد: تأمین مالی طرح تولید فیلترهای تصفیه آب (ممبران) توسط ایدرو و بهره برداری از آن حداکثر تا دهه فجر سال ۱۳۹۹ و فعال سازی معادن غیرفعال استان توسط ایدرو از جمله توافقات طرفین بود .

این مسئول اضافه کرد: در این جلسه وزیر صنعت، معدن و تجارت با تأکید بر اینکه در خصوص اجرای پروژه های استان ایلام محدودیت نداریم و سازمان‌های گسترش و نوسازی صنایع ایران و توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران را بر پیگیری و اجرای توافقات بعمل آمده ملزم نمودند.

وی از تلاش‌ها و پیگیری جدی استاندار محترم در راستای توسعه صنعت استان و از حمایت‌های بی دریغ کتر عادل آذر به عنوان سرمایه گرانقدر استان تشکر ویژه بعمل آورد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت ابراز امیدواری کرد: با پیگیری و اجرای این توافقات شاهد نقش آفرینی پررنگ سازمان‌های توسعه‌ای بخش دولتی در فرایند صنعتی شدن استان خواهیم بود .

Print Friendly, PDF & Email
امتیاز:
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.