کدخبر : 505
چهارشنبه 23 دسامبر 2015 - 8:20
فاقددیدگاه

کشیدن بخیه کودک خمینی شهری با رضایت خانواده!

متن و پاسخ شایعه

متن شایعه

 (۱) کودک به علت زخم چانه به بیمارستان شهید اشرفی خمینی شهر برده میشود. متخصص طب اورژانس پس از معاینه دستور بخیه کردن زخم را می دهد. پرستار کشیک شروع به بخیه زدن می کند، در همین حین همراه بیمار جهت تکمیل پرونده و تسویه حساب به قسمت اداری می رود و بر می گردد و می گوید هزینه ۵۰ هزار تومان زیاد است و قادر به پرداخت آن نیست. از آنجا که پرستار موظف به تکمیل پرونده و ضمیمه کردن فرم تسویه حساب به پرونده است (وگرنه قانونا کسورات می خورد و هزینه وصول نشده به صندوق بیمارستان از حقوق آخر ماهش کسر می شود!) از همراه بیمار کسب تکلیف میکند که چکار کند. مادر بیمار می گوید هزینه زیاد است، اگر بخیه نشود چه؟ به او می گویند زخم بزرگ نیست ، زیر چانه است (در دید نیست) و بچه دختر نیست، بخیه نشود هم مشکلی به وجود نمی آید، خودش جوش میخورد ولی ممکن است کمی جای آن بماند.

مادر تصمیم به بردن کودک می گیرد، زخم کودک با یک بخیه زده شده پانسمان شده و پرونده بدون طی مراحل قانونی نیمه کاره می ماند و مادر و بیمار بیمارستان را ترک میکنند. چند روز بعد مادر توسط پرسنل اخراجی بیمارستان تحریک به شکایت میشود، و در تاریخ ۹۴/۹/۱۵ اتفاق افتاده به صورت وارونه (کشیدن بخیه توسط پرسنل درمانی!) رسانه ای میشود.

(۲) بخیه های زخم ۱۶ میلیمتری صورت کودک خمینی شهری توسط پزشکان بیمارستان اشرفی به خاطر فقر و ناتوانی در دادن ۱۵۰ هزارتومان کشیده شد.

و …  

 

 

پاسخ شایعه

  1. از سوء رفتار با کودک ۴ ساله ای که در تاریخ ۹۴/۹/۶ به بیمارستان اشرفی اصفهانی خمینی شهر مراجعه کرد ۲ روایت ذکر شده که در هر دو صورت تخلف عوامل غیرقابل انکار است.

http://yon.ir/IGie

  1. قرائن موجود، شکافتن بخیه این کودک را پس از ناتوانی والدینش از پرداخت هزینه ۱۰۵ هزارتومانی بیمارستان تایید می کنند! معاون درمان وزارت بهداشت، پزشک و پرستار بیمارستان را در این زمینه متخلف دانست و از برکناری رئیس و مدیر بیمارستان خبر داد.
  2. والدین طفل از پزشک و پرستار شکایت کرده اند و جرم جنبه عمومی داشته و دلایل کافی بر ضد آنها وجود دارد. به متخلفین تفهیم اتهام شده و اواخر هفته آینده پرونده خارج از نوبت رسیدگی می شود.

http://yon.ir/V5ix

  1. پرستار، پزشک و سوپروایزر بیمارستان تا صدور رأی نهایی از کار معلق شدند. متهمین بازداشت شده و

برای آنها در دو دادگاه تخلفات اداری دانشگاه و دادگاه نظام پزشکی، پرونده هایی تشکیل و رسیدگی آغاز شده است.

  1. کودک دختر نیست و زخم زیر چانه و بین ۶ تا ۱۰ میلیمتر است که بهبود یافته و نیاز به جراحی پلاستیک ندارد. مسئولین محلی و وزارت بهداشت از کودک و خانواده او دلجویی کرده اند.

http://yon.ir/k7Lh

  1. اغلب تصاویر و شایعاتی که منتشر شده صحت ندارند، مانند تصویری که از دختر مجروح فلسطینی در جنگ غزه به نام این کودک منتشر شده است!

http://yon.ir/Ghazza

  1. اخبار موثق و معتبر همواره از طریق مراجع رسمی منتشر می شوند و تکیه بر پیامهای مبهم شبکه های اجتماعی موجب اشتباه در قضاوتها خواهد شد.

حق جو و حق طلب باشیم

لینک مطلب جهت انتشار:

http://shayeaat.ir/post/447

Print Friendly, PDF & Email
امتیاز:
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.