کدخبر : 20392
چهارشنبه 10 جولای 2024 - 9:46
فاقددیدگاه

حدود ۳۰۰ میلیون متر مکعب آب در مخزن‌ سدهای چهار گانه ایلام وجود دارد

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای‌ استان ایلام گفت: ۲۹۸.۵ میلیون متر مکعب آب در مخزن سدهای چهار گانه این استان ذخیره و آب ۲ سد ایلام و دویرج سر ریز شده است

صادق علیمرادی، با اشاره به آخرین وضعیت ذخیره آب سدهای استان ایلام از ابتدای سال آبی جاری تا روز شنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۳، اظهار کرد: حجم آب سد دویرج در تراز نرمال ۲۰۵ میلیون متر مکعب بوده که در حال حاضر حجم کنونی آب پشت این سد ۲۰۴.۸ میلیون متر مکعب است.

وی با بیان اینکه میزان پُرشدگی مخزن سد “دویرج” در شهرستان دهلران ۱۰۰ درصد است، افزود: همچنین حجم آب مخزن سد” چم گردلان” ایلام در تراز نرمال ۶۱ میلیون متر مکعب بوده که حجم کنونی آب مخزن این سد نیز ۶۲.۲ میلیون متر مکعب و با میزان پُرشدگی ۱۰۲ درصد برآورد می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای‌ استان ایلام با اشاره به وضعیت آب سد “کنگیر” در شهرستان ایوان نیز یادآور شد: حجم آب این سد در تراز نرمال ۱۹ میلیون متر مکعب آب بوده که حجم کنونی آن ۱۵.۱ میلیون متر مکعب با میزان پُرشدگی مخزن ۸۰ درصد است.

علیمرادی با اشاره به اینکه میزان پُرشدگی سد “گلال” واقع در شهرستان چوار نیز ۸۵ درصد است، گفت: حجم آب این سد در تراز نرمال ۱۹ میلیون متر مکعب بوده که در حال حاضر حجم کنونی ۱۶.۴ میلیون متر مکعب برآورد می شود

Print Friendly, PDF & Email
امتیاز:
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.