کدخبر : 20333
چهارشنبه 3 جولای 2024 - 7:08
فاقددیدگاه

آماده باش در بیمارستان های ایلام | قرنطینه در مرز مهران ایجاد می‌شود

اربعین امسال نسبت به سال های قبل به دلیل گرمای طاقت فرسا در شهرهای مهران و کربلا تمهیدات متفاوتی در نظر گرفته شده است به طوری که بنا به گفته سرپرست دانشگاه علوم پزشکی ایلام، بخش های قرنطینه ویژه در مرز مهران ایجاد می‌شود.

هدایت حیدری زاده ظهر دوشنبه در جلسه کمیته درمان اربعین حسینی دانشگاه علوم پزشکی ایلام اظهار داشت: اربعین امسال متفاوت از سال‌های قبل خواهد بود و گرمای طاقت فرسا در شهر مهران و کربلای معلی احتمالاً موارد گرمازدگی را به نسبت سال قبل افزایش خواهد داد بنابراین در این زمینه باید تمهیدات لازم اندیشیده شود

وی با بیان اینکه باید استفاده حداکثری از توانمندی بیمارستان‌های سطح استان در ایام اربعین حسینی داشته باشیم، افزود: همچنین می‌طلبد تفاهم‌نامه‌ای با بیمارستان‌های کوثر، قائم و زاگرس داشته باشیم تا در صورت وقوع بحران احتمالی، از امکانات و تجهیزات آن‌ها برای مدیریت بحران استفاده شود.

وی ادامه داد: انتظار داریم سازمان انتقال خون و جمعیت هلال احمر استان ایلام نیز همکاری لازم را با دانشگاه علوم پزشکی ایلام در مدیریت حوادث اربعین داشته باشند. سرپرست دانشگاه با اشاره به لزوم بهبود تجهیزات بیمارستان‌ها، گفت: بخش‌های CCU و ICU ویژه اربعین باید در بیمارستان‌های مرکز استان و شهر مهران فعال شود. 

حیدری‌زاده با بیان اینکه با توجه به خیل عظیم جمعیت که در مرز مهران تردد روزانه دارند و احتمال بروز بیماری‌های گوارشی و تنفسی وجود دارد، تصریح کرد: باید بخش‌های قرنطینه ویژه در مرز مهران و مرکز استان تعبیه شود تا از انتشار این بیماری‌ها در سطح استان و کشور خودداری کنیم.

Print Friendly, PDF & Email
امتیاز:
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.