کدخبر : 19141
شنبه 25 نوامبر 2023 - 7:34
فاقددیدگاه

پیشرفت ۸۳ درصدی طرح تولید کاغذ سنگی /بهره‌برداری از کیلومتر ۶ تا ۸ محور سرابله -آسمان‌آباد

استاندار ایلام گفت: طرح تولید کاغذ سنگی با ظرفیت سالیانه ۵ هزار تن با ۸۳ درصد پیشرفت فیزیکی در آستانه بهره‌برداری قرار دارد.

دکتر «حسن بهرام‌نیا» در بازدید از پروژه طرح تولید کاغذ سنگی اظهار کرد:  این طرح نخستین پروژه هلدینگ‌های سرمایه‌گذاری در استان ایلام است که دهه فجر امسال مورد بهره‌برداری قرار می گیرد.

بهرام نیا افزود: طرح تولید کاغذ سنگی با ظرفیت سالیانه ۵ هزار تن و ۸۳ درصد پیشرفت فیزیکی در آستانه بهره برداری است و اعتبار کل طرح تولید کاغذ سنگی ۴۵۰ میلیارد تومان است که از این میزان ۹۰ میلیارد تومان در قالب تسهیلات تبصره ( ۱۸) پرداخت شده است.

وی مصادق بارز حمایت از سرمایه‌گذاری و تولید در استان را طرح بزرگ تولید کاغذ سنگی در چرداول عنوان کرد و بیان داشت: این طرح با اشتغالزایی ۶۰۰ نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم نقشی مهمی در اقتصاد استان دارد.

نماینده عالی دولت در استان ایلام اضافه کرد: این طرح جهت جلوگیری از قطع درختان بسیار کارساز و مؤثر است.

 وی در ادامه ضمن گرامیداشت هفته بسیج، خاطرنشان کرد: توجه به صنعت و تولید حرکت در مسیر گفتمان بسیج است.

بهره‌برداری از پروژه بهسازی‌ کیلومتر ۶ تا ۸ محور سرابله-آسمان‌آباد

 استاندار ایلام در آیین بهره‌برداری از پروژه بهسازی‌ کیلومتر ۶ تا ۸ محور سرابله-آسمان‌آباد با بیان اینکه اصلاح نقاط حادثه‌خیز و ایمنی راه‌ها در دولت سیزدهم مورد توجه قرار گرفته است، گفت: از مجموع ۱۶ پیچ خطرناک در استان ۶ پیچ حذف شده است.

 بهرام‌نیا تصریح کرد: امروز ۲ کیلومتر از جاده این محور بهسازی و یک پیچ خطرساز که همواره باعث وقوع تصادفات شده بود به بهره‌برداری رسید.

گفتنی است قرارداد این پروژه ۱۱ میلیارد تومان بود که از اعتبارات سفر رئیس جمهور ۲۰ میلیارد تومان برای آن هزینه شد.

از تونل آزادی تا شباب به طول ۲۵ کیلومتر چهارخطه شده است
بهرام نیا همچنین در بازدید از پروژه چهار خطه ایلام- حمیل اظهار کرد: از تونل آزادی تا شباب ۵۰ کیلومتر است که ۲۵ کیلومتر آن چهار خطه شده است و ۲۵ کیلومتر باقیمانده در دست اجرا است و همچنین ۹ کیلومتر از ۲۵ کیلومتر باقیمانده این پروژه، آماده آسفالت شده است که اعتبار این پروژه در دو قرارداد ۴۰۰ میلیارد تومان است.

آخرین وضعیت پروژه تقاطع غیر همسطح سرابله – ایلام

وی همچنین در بازدید از پروژه تقاطع غیرهمسطح سرابله – ایلام اظهار کرد: پروژه تقاطع غیرهمسطح سرابله با ۲۵ درصد پیشرفت فیزبکی در حال اجراست و این پروژه به عنوان یکی مطالبات مردم چرداول با اعتبار ۳۰ میلیارد تومان سال آینده به بهره‌برداری می رسد.

وی ادامه داد: مدیران باید یا وعده افتتاح پروژه ندهند یا اگر چنانچه وعده می دهند یک پروژه افتتاح می‌شود طبق زمانبندی باید به سرانجام برسد.

Print Friendly, PDF & Email
امتیاز:
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.