کدخبر : 18811
شنبه 14 اکتبر 2023 - 8:03
فاقددیدگاه

فروش ۱۱ میلیارد ریالی صنایع دستی ایلام در نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام از فروش ۱۱ میلیارد ریال محصولات صنایع دستی این استان در پنجمین رویداد ملی نمایشگاه ملی توانمندی‌های روستاییان و عشایر در محل مصلی بزرگ تهران خبر داد.

فرزاد شریفی” اظهار کرد:۱۶ صنعتگر استان در رشته‌های مختلف صنایع‌دستی در پنجمین رویداد ملی نمایشگاه توانمندی‌ها و ظرفیت‌های روستای و عشایری در مصلی بزرگ بزرگ تهران حضوری فعال داشتند.

وی تصریح کرد: صنعتگران ایلامی در رشته‌هایی شامل چیت‌بافی، دست‌بافته‌های سنتی، نقاشی روی شیشه، چروم‌دوزی، گلیم‌بافی، گیوه‌بافی، حصیربافی، نمد و غیره با همکاری نهادهای حمایتی در این نمایشگاه شرکت کردند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام با بیان اینکه میزان فروش محصولات صنایع دستی استان در این نمایشگاه ۱۱ میلیارد ریال بوده است، تصریح کرد: استان ایلام دارای ظرفیت های بسیار خوبی در حوزه صنایع دستی است که می تواند زمینه ساز ایجاد اشتغال برای علاقه مندان به این رشته ها باشد.

لازم به یادآوری است؛ پنجمین نمایشگاه ملی توانمندی‌های روستاییان و عشایر با هدف توانمندی‌ها و ظرفیت‌های روستاییان و عشایری در روزهای ۱۲ تا ۱۸ مهر در مصلای بزرگ تهران برگزار شد.

گلیم نقش برجسته، حصیر، چیت بافی، نمدمالی، چرم و جواهر از جمله مهترین صنایع دستی استان ایلام محسوب می شود.

Print Friendly, PDF & Email
امتیاز:
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.