کدخبر : 18026
یکشنبه 28 می 2023 - 7:27
فاقددیدگاه
در کارگروه امور زیربنایی انجام شد

بررسی ۲۸ طرح تولیدی، کشاورزی و صنعتی در ایلام

۲۸ طرح تولیدی، کشاورزی و صنعتی در کارگروه امور زیربنایی ایلام بررسی شد.

مهدی کاکاخانی: «حسن بهرام‌نیا» در کارگروه امور زیربنایی، توسعه روستایی، عشایری، شهری، آمایش سرزمین و محیط زیست استان اظهار کرد: در تصویب طرح‌های جدید می‌بایست تمامی جوانب طرح از قبیل مسائل زیست محیطی و حقوقی و رعایت حریم قانونی در نظر گرفته شود.

وی گفت:این طرح‌ها در بخش‌های کشاورزی و صنعتی اجرا می‌شوند که سهم بسزایی در اشتغال‌آفرینی و محرومیت‌زدایی در مناطق مختلف استان دارند.

استاندار ایلام یکی از این طرح‌ها را احداث مرغداری عنوان کرد و در این رابطه گفت: از مجموع ۳۸۴ واحد مرغداری تعداد ۵۷ واحد فعال است که این تعداد باید به ۱۰۰ واحد برسد.

بهرام نیا  خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه استان ایلام یکی از قطب‌های دامداری و طیور در سطح کشور شناخته می‌شود، لذا رویکردها باید به سمت احیای واحدهای مرغداری‌ غیرفعال باشد که نفش مهمی در کمک به صادرات، رونق اقتصادی و زنجیره ارزش دارد. در این زمینه حمایت‌های لازم نیز صورت می‌گیرد.

وی اضافه کرد: امروز و در این نشست نیز با ایجاد ۹ واحد مرغداری با ظرفیت ۱۸۴ هزار قطعه مرغ موافقت شد که در رونق تولید و اشتغال هم تأثیر گذار است.

وی گفت: شرایط امروز استان با توجه به در پیش بودن اربعین حسینی و پیگیری سایر مأموریت های مهم از جمله تکمیل بیش از ۷۳ پروژه نیمه‌تمام تا شهریور امسال، یک شرایط متفاوتی است و ضرورت دارد  مدیران بیشتر از هر زمان دیگری پای کار باشند.

وی تأکید کرد: در این رابطه مدیران حتی‌الامکان از مأموریت‌های غیرضرور به خارج از استان اجتناب کنند و به جز موارد بسیار ضرور و آن هم مدیریت شده، مسئولان از مأموریت های غیرضرور به خارج از استان اجتناب کنند.
 بهرام‌نیا افزود: با توجه به فشردگی برنامه‌ها، جلسات به طور مرتب و منظم هر هفته برگزار می‌شود و همه مدیران به خصوص مدیرانی که در حوزه زیرساخت اربعین نقش دارند، باید با آمادگی کامل در جلسات حضور پیدا کنند.

نماینده عالی دولت در استان اضافه کرد: با توجه به این شرایط، مدیران ضمن اجتناب از مسافرت‌های غیرضرور، باید حداقل یک روز در هفته از پروژه‌های در دست اقدام خود بازدید داشته باشند.

وی همچنین گفت: بازدیدهای میدانی اربعین نیز از چرداول گرفته تا نقطه صفر مرزی به زودی آغاز می‌شود و در قالب این بازدیدها بسیاری از مشکلات حل خواهد شد.
در این نشست تعداد ۲۸ طرح تولیدی، خدماتی، کشاورزی کارگروه امور زیربنایی و توسعه روستایی، عشایری شهری و آمایش سرزمین و محیط زیست این استان بررسی شد.

Print Friendly, PDF & Email
امتیاز:
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.