کدخبر : 17021
سه‌شنبه 6 دسامبر 2022 - 8:33
فاقددیدگاه

دریاچه دوقلو پاکسازی و لایروبی شد

مسئول کمیته داوران هیئت نجات غریق و غواصی استان ایلام از پاکسازی و لایروبی دریاچه دو قلو آبدانان خبر داد و گفت: ضایعات موجود در دریاچه‌ها یکی از علل اصلی جراحت و یا مرگ شناگران و مردم عادی به حساب می‌آیند.

“سجاد یکتا” با اعلام این خبر،  اظهار کرد: قوطی‌های فلزی و پلاستیکی، شیشه های نوشیدنی، تور و قلاب ماهیگیری از عمده ترین پسماندهای رها شده در بستر زیستگاه های آبی استان است. این ضایعات و زباله‌های بشری باعث ایجاد جراحت‌های سطحی تا عمیق در غواصان، شناگران و مردم عادی که قصد آبتنی دارند می شود و یکی از علل اصلی جراحت و مرگ و میرهای شناگران و مردم عادی به حساب می‌آیند.
یکتا هدف از انجام این برنامه ورزشی، فرهنگی و زیست محیطی را معطوف ساختن توجه عامه مردم و گردشگران به زیستگاه‌های آبی برشمرد و گفت: امید است در این رفتار خود و ریختن زباله و پسماند در داخل زیست بوم تجدید نظری داشته باشیم.


مسئول کمیته داوران هیئت نجات غریق و غواصی استان ایلام ادامه داد: یکی دیگر از اهداف این طرح معرفی طبیعت و زیستگاه‌های آبی استان ایلام در سطح ملی است که تصاویر فعالیت‌های اعضای این هیات در درگاه اینترنتی فدراسیون غریق نجات و غواصی بارگذاری  می‌شود.

Print Friendly, PDF & Email
امتیاز:
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.