کدخبر : 16610
جمعه 7 اکتبر 2022 - 0:16
فاقددیدگاه

امکانات استان ایلام باید به موازات زیرساخت های اربعین توسعه یابد

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اربعین برای استان فرصت است، گفت: باید به موازات توسعه زیرساخت های مواصلاتی شهرهای محل تردد زائران، دیگر شهرهای خارج از مسیر تردد زائران نیز راه های مواصلاتی شان توسعه یابد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، علی اکبر بسطامی روز پنجشنبه در جلسه پیگیری مصوبات سفر ریاست جمهوری به استان ایلام اظهار داشت: توسعه زیرساخت های اربعین به طور جدی در حال پیگیری و اجراست، اما نباید زیرساخت های دیگر شهرها مغفول بماند و تمام توجه های زیرساختی معطوف به اربعین نباشد.

وی افزود: در دولت سیزدهم تزریق اعتبارات ۱۴۰۱ بر اساس میزان محرومیت استان ها بسته شد در حالی که سنوات گذشته تخصیص اعتبارات طبق وسعت و میزان جمعیت استان ها بود و در دولت کار و کرامت توجه به ضریب محرومیت مناطق مبنای تخصیص اعتبارات است.

بسطامی ادامه داد: مدیران دستگاه های اجرایی باید برای افزایش بودجه های جاری و گلوبال دستگاه های متبوع خود با وزارتخانه های مربوطه چانه زنی کنند.

نماینده مردم استان ایلام در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: باید برای محرومیت زدایی از نقاط دورافتاده ای چون هلیلان عدالت و قانون رعایت و از توان بنیادهایی چون برکت و مستضعفان برای توسعه و رشد این مناطق محروم استفاده شود.

وی از استاندار و مدیران دستگاه های اجرایی خواست در کنار مناطق محروم و دورافتاده به نقاط حاشیه شهر ایلام نیز با توجه به عمق محرومیت و کمبود امکانات در این محلات نگاه ویژه شود و در صورت لزوم به بافت شهری و طرح تفصیلی شهر ایلام الحاق شوند.

وی یادآور شد: طبق رایزنی های انجام گرفته با شخص رییس جمهور و هیات وزیران، دولت سیزدهم باتوجه به اینکه ایلام در زمره اولین استان های سفر بود، نگاه بسیار ویژه ای به این استان برای رفع یا کاهش محرومیت های آن دارد.

به گزارش ایرنا، در این نشست که به ریاست استاندار ایلام برگزار شد دستگاه های دارای مصوبات سفر گزارش هایی از آخرین وضعیت مصوبه های سفر ریاست جمهوری ارائه دادند. هفته اول مهر سال گذشته رییس جمهور و هیات دولت به استان ایلام سفر کردند و بنا بر اعلام حسن بهرام در آینده نزدیک دور دوم سفر ایت الله رییسی به استان ایلام انجام می شود.

منبع: خبرگزاری ایرنا

Print Friendly, PDF & Email
امتیاز:
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.