کدخبر : 13477
جمعه 9 جولای 2021 - 11:37
فاقددیدگاه
معاون وزیر صمت:

ذخیره کالا‌های استراتژیک کشور در شرایط مطلوب است

معاون بازرگانی داخلی وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: کالای اساسی و استراتژیک کشور با وجود تمامی مشکلات نظیر کرونا، تحریم و خشکسالی تاکنون تامین شده و ذخیره این دسته از کالا‌ها در شرایط مطلوب قرار دارد.

به گزارش جامک به نقل از ایسنا؛ عباس قبادی روز پنج شنبه در نشست ستاد تنظیم بازار استان ایلام اظهار داشت: ستاد تنظیم بازار کشور برای تامین روزانه محصولات و کالا‌های اساسی بصورت مرتب نشست‌هایی را برگزار و تصمیمات لازم را اتخاذ می‌کند.

وی افزود: ایلام جزو پنج استان کشور از نظر ستاد تنظیم بازار از حیث، مصوبات، قیمت‌ها و نظم در جلسات بوده که این نشان دهنده عزم و اراده مدیران برای رفع مشکلات اقتصادی مردم استان است.

معاون وزیر صمت تاکید کرد: تمامی تصمیمات ستاد تنظیم بازار استان ایلام که مصوب شود ستاد تنظیم بازار کشور در آن مداخله نخواهد داشت و در زمینه کالا‌های اساسی نظیر روغن، برنج، شکر و دیگر اقلام اگر چنانچه نیازی داشت، تامین خواهد شد.

قبادی یادآور شد: وزارت صمت از مرغداران ایلامی در خصوص تامین نهاده‌های دامی حمایت می‌کند چرا که این استان از استان‌های محروم کشور است و باید دولتمردان به آنان ویژه توجه کنند.

وی اضافه کرد: اگر مرغداران در خصوص نهاده‌های دامی با کمبود مواجه شدند، باید از ذخایر استفاده کنند تا با مشکل کمبود تولید مرغ مواجه نشویم.

معاون بازرگانی داخلی وزیر صمت تصریح کرد: برای رصد تولید مرغ استان باید به مرغ در کشتارگاه برچسب زده شود تا بتوانیم که علاوه بر کنترل توزیع مرغ در استان بر توزیع خارج از شبکه نیز نظارت دقیقی داشته باشیم.

قبادی با بیان اینکه مرغ استان ایلام نباید بصورت زنده از استان خارج شود، گفت: مرغ مازاد باید پس از کشتار و با نظارت کامل و در صورت تامین نیاز استان به سایر استان‌ها صادر شود.

معاون بازرگانی داخلی وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص تامین شکر به اصناف و صنعت نیز افزود: هر صنف و صنعتی نظیر قنادی‌ها و سایر صنایع با ارائه پروانه کسب می‌تواند از اداره غله با قیمت مصوب ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان شکر تحویل بگیرد.

Print Friendly, PDF & Email
امتیاز:
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.