کدخبر : 12188
دوشنبه 8 فوریه 2021 - 8:08
فاقددیدگاه
استاندار ایلام:

ساده انگاری کرونا عواقب پشیمان کننده ای دارد

استاندار ایلام با اشاره به اینکه ساده انگاری کرونا عواقب پشیمان کننده ای درپی خواهد داشت، گفت:علاج واقعه را قبل از وقوع باید کرد و می بایست نقاهتگاه ویژه بیماران کرونایی در مرز مهران دایر شود و مدیران حق حضور در هیچ مراسمی در این شرایط کرونایی ندارند.

جامک: قاسم سلیمانی دشتکی در پنجاه و ششمین نشست ستاد استانی مبارزه با کرونا با بیان اینکه عدم شناسایی افراد مبتلا به کرونا در جامعه خطرناک است، افزود:فرمانداران مواظب شرایط کرونا در استانهای همسایه باشند وهر نشست انتخاباتی بایستی مجوز داشته باشند .

وی خواستار ایجاد تمهیدات لازم در راستای مراعات بیشتر دستورالعمل ها و پروتکل‌های بهداشتی در سطح جامعه شد و اظهار داشت: نبایست گول این آرامش نسبی را خورد و با ساده انگاری کرونا دچار همان غفلت‌هایی خواهیم شد که در پیک‌های گذشته اتفاق افتاد.

وی با بیان اینکه  علاج واقعه را قبل از وقوع باید کرد و گفت: مهمترین اصل مبارزه با کرونا پیشگیری است و امروز در این شرایط نسبی آرام بهترین فرصت برای انجام تمهیدات لازم برای عدم برگشت به روزهای بحرانی کرونا است.

استاندار ایلام در ادامه با تشکر از تلاش های بسیار خوب در طرح شهید سلیمانی در شناسایی و پیشگیری از بیماری کرونا،تصریح کرد: همه دستگاه هاو ارگان ها بایست با این طرح نهایت همکاری را داشته باشند و کمک کنند که جمعیت جامعه هدف بطور کامل تحت پوشش قرار بگیرد.

سلیمانی دشتکی به ابتلای بالای یکی از شهرستان های استان در تست های انجام شده توسط دانشگاه علوم پزشکی ایلام اشاره و خاطرنشان کرد: عدم شناسایی افراد مبتلا به کرونا در جامعه خطرناک است و این سیر صعودی بیماری را تشدید خواهد کرد و باید برای آن راهکار اساسی اندیشید.

سلیمانی دشتکی با اعلام آماده باش به استان برای جلوگیری از پیک چهارم کرونا،خاطرنشان کرد: امروز به کمک مردم و رسانه ها و مجموعه عوامل درگیر در ستاد کرونا برای نظارت کامل بر اجرای پروتکل بهداشتی در جهت عدم شکل گیری موج بعدی کرونا هستیم.

وی در ادامه خواستار تشدید در رعایت دستورالعمل ها و پروتکل‌های بهداشتی در سطح ادارات و جامعه شد وافزود: رعایت پروتکل های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک به طرز معناداری کاهش پیدا کرده است و قرارگاه عملیاتی کرونا بایست با جدبت نسبت به این موضوع ورود کند.

رئیس ستاد استانی مبارزه با کرونا در خصوص برگزاری نمایشگاه ها گفت: برپایی نمایشگاه ها در استان را ممنوع بوده و دستگاه های مربوطه بایست نسبت به این مهم توجه ویژه داشته باشند.

وی در ادامه از روند توزیع برخی اقلام و کالا و تشکیل صف و ازدحام جمعیت به شدت انتقاد کرد و گفت: دستگاه های متولی با قاطعیت ورود کنند و در این روزها که مردم مشکل دارند و تراکم جمعیت و صف نباید باشد چراکه تداوم این کار برای تشدید کرونا خطرناک است.

استاندار ایلام در ادامه خواستار تشدید کنترل بر روند بیماری کرونا در مرز مهران شد و گفت: اینجا لازم است که در مهران یک نقاهتگاه برای قرنطینه بیماران پیش بینی و ایجاد شود و فرمانداران شهرستانهای تابعه استان بایستی تمهیدات لازم فراهم کنند.

سلیمانی دشتکی در ادامه به مدیران برای عدم شرکت در مراسمات هشدار داد و گفت: وقتی مقام معظم رهبری ملاحظات و دستورالعمل های ستاد کرونا را به دقت رعایت می کنند،دیگر مسئولان باید این مهم را در دستور جدی کار خود قرار دهند و وقتی ما خود مصوب می کنیم که مردم به مراسمات نروند دیگر حق نداریم اول از همه به تصمیماتی که گرفته ایم عمل نکنیم.

رئیس ستاد استانی مبارزه با کرونا در ادامه نسبت به عادی انگاری کرونا در استان هشدار داد و افزود: اگر رعایت پروتکل ها به این شکل ضعیف ادامه پیدا کند قطعا روزهای سختی در آستانه سال نو در پیش رو خواهیم داشت و از همه رسانه ها بخصوص خبرگزاری ها و صدا و سیما برای اقناع سازی افکار عمومی در جهت جدی گرفتن وضعیت کرونا درخواست کرد که در این زمینه برنامه ریزی لازم را داشته باشد.

استاندار ایلام درخصوص گردهمایی و همایش های پیش از موعد انتخابات در استان گفت: هر فردی که قصد دارد کاندید انتخابات باشد، برای برگزاری هر نشست نیازمند مجوز است و بحث مشارکت بالا در انتخابات برایمان حائز اهمیت است و البته رعایت پروتکل های بهداشتی نیز مهم است.

سلیمانی دشتکی در بخش دیگری از صحبت‌های خود ضمن اینکه از دانشگاه علوم پزشکی درخواست کرد که در خصوص رعایت دستورالعمل های ستاد کرونا در مطب ها نظارت بیشتر شود گفت: دانشگاه علوم پزشکی در صف مقدم مقابله با کرونا است و در رعایت پروتکل ها هم بایست پیشگام و الگو باشد.

وی در پایان از کمک و همکاری خوب مجموعه عوامل دست اندرکار در ستاد کرونا از دانشگاه علوم پزشکی تا مجموعه عوامل درگیر در طرح شهید سلیمانی، رسانه ها صدا و سیما، کلیه دستگاه های عضو ستاد کرونا و غیره به ویژه همکاری خوب مردم تقدیر و قدردانی کرد.

Print Friendly, PDF & Email
امتیاز:
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.