کدخبر : 11567
پنج‌شنبه 19 نوامبر 2020 - 13:20
فاقددیدگاه

۳۰۰ تن برنج با نرخ دولتی در ایلام توزیع می شود

معاون امور بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت ایلام از توزیع ۳۰۰ تن برنج با نرخ مصوب دولتی در سطح فروشگاه ها و مراکز منتخب توزیع در استان طی اوایل هفته آینده خبر داد.

سعید شریفی روز پنجشنبه اظهار داشت: نرخ این میزان برنج مصوب سازمان تنظیم بازار کشور بوده و دریافت اضافه بر این قیمت غیر قانونی است.

وی، قیمت هر کیسه برنج دولتی را ۱۸۰ هزار تومان عنوان کرد و افزود: در حال حاضر کمبود برنج در سطح استان وجود ندارد و روند توزیع تا پایان سال به صورت ماهانه ادامه خواهد داشت.

معاون اموربازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت ایلام یادآور شد: در هفت ماهه سال جاری بیش از یک هزار و ۲۰۰ تن برنج با نرخ مصوب تنظیم بازار کشور در سطح استان توزیع شده است.

شریفی از ذخیره‌سازی ۲۶۰ تن مرغ منجمد در سردخانه‌های استان خبر داد و گفت: با مجوز ستاد تنظیم بازار، توزیع مرغ منجمد در شهرستان های استان با قیمت هرکیلوگرم ۱۵۰ هزار ریال برای مصرف‌کننده اخذ شده که توزیع آن در فروشگاه‌های دارای شناسنامه در حال انجام است. 

وی تاکید کرد: به منظور تعادل قیمت گوشت سفید، روزانه بیش از ۱۰ تن مرغ منجمد از طریق شبکه منتخب و فروشگاه‌های زنجیره‌ای به بازار تزریق می‌شود.

معاون امور بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت ایلام با بیان اینکه روند عرضه مرغ منجمد تا زمان به تعادل رسیدن و تثبیت قیمت مرغ زنده در بازار ادامه دارد، اضافه کرد: هیچ محدودیتی در عرضه مرغ منجمد در استان وجود ندارد.

شریفی اضافه کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۵۲۰ تن مرغ منجمد در سطح استان توزیع شده است.

وی در خصوص کنترل بازار در این ایام کرونایی تاکید کرد: بازرسان و کارشناسان نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت و اتاق های اصناف شهرستان ها در این ایام بر فعالیت بازار و واحدهای صنفی نظارت و بصورت مداوم گروه های کالایی پر مصرف را رصد و پایش می کنند.

وی گفت: تمامی واحدهای صنفی موظف به نصب قیمت کالا و نرخ نامه در معرض دید عموم هستند و شهروندان می توانند هر گونه تخلف اعم از گرانفروشی، کم فروشی، عدم نصب قیمت را به شماره ۱۲۴ سامانه ستاد خبری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گزارش کنند.

کالاهای اساسی با قیمت مصوب دولتی در بیش از ۱۰۰ فروشگاه در نقاط مختلف استان ایلام توزیع می شود.

Print Friendly, PDF & Email
امتیاز:
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.