کدخبر : 11482
یکشنبه 1 نوامبر 2020 - 9:59
فاقددیدگاه

ممانعت از برگزاری مراسمات نیازمند مشارکت بزرگان است

فرماندار ایوان گفت: برای ممانعت از برگزاری مراسمات ترحیم و جشن ها در این شهرستان نیازمند مشارکت بزرگان ایلات و طوایف هستیم.

امیدعلی سبزی شامگاه شنبه در کارگروه رسانه ای کرونا اظهار داشت: برای ممانعت از برگزاری مراسمات از ظرفیت تمام ایلات شهرستان استفاده شد و بیشتر مراسمات خاکسپاری به حضور بستگان درجه یک متوفی و با رعایت پروتکل و حضور حداقلی بستگان برگزار شد.

وی یادآور شد: در صورتی که ظرفیت بیمارستان های شهرستان ایوان تکمیل شود ۲ مکان دیگر جهت بستری بیماران کرونایی در شهرستان پیش بینی شده است.

فرماندار ایوان با اشاره به همکاری رسانه ها در مقابله با بیماری کرونا در شهرستان ایوان اشاره کرد و افزود: این همکاری و جهاد رسانه ای از سوی خبرنگاران در مقابله با کرونا شایسته قدردانی است.

وی در خصوص تمهیدات اتخاذ شده در شهرستان ایوان جهت مقابله با کرونا افزود: دیدار چهره به چهره با واحدهایی که بیشترین ارتباط را با مردم دارند و اطلاع رسانی عمومی در سطح شهرستان از جمله اقدامات مقابله با کرونا در ایوان است.

سبزی در ارتباط با بحث گندزدایی، ضدعفونی معابر و خیابان های سطح شهرستان افرود: ضدعفونی معابر علاوه بر هشدار و اعلام خطر کرونا برای مردم، منجر به پاکسازی خیابان ها نیز می شود.

وی تاکید کرد: از ابتدای شیوع کرونا جهت سهولت دسترسی مردم به ماسک و ضدعفونی از ظرفیت و کمک های خیرین استفاده شد.

وی مهم ترین دلیل افزایش مبتلایان شهرستان ایوان را بیماریابی فعال دانست و افزود: عوامل دیگری نظیر عدم رعایت پروتکل ها از سوی برخی مردم، ارتباط شهروندان ایوانی با شهروندان ساکن استان قم و استان های جنوبی نقش مهمی در افزایش مبتلایان شهرستان داشته است.

فرماندار ایوان اضافه کرد: ساده انگاری کرونا به عنوان یک بیماری خطرناک از دلایل دیگر افزایش ابتلا به کرونا در این شهرستان است.

Print Friendly, PDF & Email
امتیاز:
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.