کدخبر : 10974
جمعه 26 ژوئن 2020 - 16:30
فاقددیدگاه
مکانیکان استان نیاز به آموزش عملی دارند

چرا ساخت شهرک صنفی مکانیکی خودرو شهر ایلام ناکام ماند؟

رئیس اتحادیه مکانیکان خودرو استان ایلام گفت: با وجود تلاش‌های فراوان برای راه‌اندازی شهرک صنفی مکانیکی خودرو در شهر ایلام تا کنون به نتیجه نرسیده‌ایم و دستگاه‌های اجرایی استان در این زمینه هیچ کمکی نمی‌کنند.

ایسنا ایلام: «حسین عبدالهی»، با بیان این مطلب، اظهار کرد: دلالان با ورود و خرید زمین‌های منطقه مورد نظر برای ساخت شهرک صنفی مکانیکی خودرو، قیمت‌ها را به اوج می‌رسانند و مانع کار می‌شوند و دولت نیز در این زمینه به ما کمک نمی‌کند.

وی با اشاره به اینکه مکان کنونی مکانیکان خودرو در ورودی شهر ایلام به عنوان مرکز استان واقع است و منظره خوبی ندارد، خاطرنشان کرد: در شهرها و استان‌های دیگر، شهرک صنفی مکانیک خودرو با نظم و امکانات خاص احداث شده و خدمات کیفی‌تری به مشتریان ارائه می‌دهد و ما در ایلام از آن محرومیم.

عبدالهی تعداد اعضای فعال این اتحادیه را ۲۷۸ نفر، تعداد مجوزهای باطل شده را را ۶۱ مورد و تعداد اعضای غیرفعال را ۱۸ نفر اعلام و خاطرنشان کرد: کسانی که قصد راه اندازی مغازه مکانیکی خودرو را دارند باید برای دریافت مجوز در اتحادیه آزمون عملی مکانیکی بدهند و موفق شوند اما اکنون این کار انجام نمی‌شود و باید برای برگزاری آزمون کیفی عملی اصناف استان و سازمان صمت همکاری لازم را با اتحادیه در این خصوص داشته باشند چون ما دفتر کار و مکان مناسب برای این کار را هم در اختیار نداریم.

 رئیس اتحادیه مکانیکان خودرو استان ایلام ادامه داد: متأسفانه ۸۰ درصد مکانیکان ما در استان کتابی هستند و نیاز به  آموزش عملی دارند از طرفی استادکاران پیشکسوت این عرصه هم بازنشسته شده‌ و دیگر فعال نیستند، این مسائل بازار مکانیک خودرو در ایلام با چالش‌هایی مواجه کرده است و باید هرچه سریع‌تر برای آموزش و کیفی‌تر کردن مکانیکان اقدام کنیم.

این استاد مکانیک خودرو با گلایه از مالیات سنگینی که از سوی اداره مالیات استان بر اعضای این صنف وضع و تحمیل می‌شود، گفت: میزان مالیات ما از میزان مالیات مکانیکان تهران هم سنگین‌تر است، اداره مالیات تعطیلی‌ها را محاسبه نمی‌کند تعطیلی و کم‌کاری ایام شیوع کرونا را هم در نظر نمی‌گیرد و حتی اشتباهات کارشناسان خود را در محاسبه مالیات ما باید پرداخت کنیم.

عبدالهی در خصوص بیمه مکانیکان نیز گفت: ۹۰ درصد مکانیکان استان بیمه ندارند چون نرخ بیمه گران است و تأمین اجتماعی هم همکاری لازم را ندارد.

Print Friendly, PDF & Email
امتیاز:
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.