کدخبر : 10372
چهارشنبه 5 فوریه 2020 - 8:02
فاقددیدگاه
معاون وزیر کار؛

برای سال آینده دستمزد کارگران یک تصمیم ملی گرفته می‌شود

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی کشور گفت: برای سال آینده دستمزد کارگران یک تصمیم ملی گرفته می‌شود.

به گزارش ایسنا؛ حاتم شاکرمی امروز در حاشیه بازدید از کارخانه‌ها اکسیر بروجرد در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: جلسات مختلفی برای تعیین دستمزد کارگران تاکنون برگزار شده که بخش دستمزد منطقه‌ای منتفی شد.

وی تصریح کرد: هدف طرح دستمزد منطقه‌ای حذف حداقل‌های مزد بود که در نهایت منتفی شد.

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی کشور خاطرنشان کرد: اعضای شورای عالی کار تصمیم گرفتند برای دستمزد کارگران در سال آینده یک تصمیم ملی بگیرند و تصمیم دوم ورود به بحث سبد هزینه خواروبار و هزینه کارگران در سال آینده بود.

شاکرمی اضافه کرد: در این راستا باید اطلاعات مورد نیاز از مراجعی مانند بانک مرکزی ایران و مرکز آمار دریافت شود تا بعد از در اختیار گذاشتن اطلاعات مورد نیاز، اقدامات لازم برای خواروبار و سبد معیشتی گرفته شود.

وی بیان کرد: در سال گذشته برای دستمزد کارگران تصمیمات خوبی گرفته شود اما با افزایش تورم مواجه شد و مقداری این تصمیمات بی‌اثر شدند.

معاون وزیر کار ادامه داد: تعیین دستمزد کارگران به‌گونه‌ای است که علاوه بر تأمین توان کارگران در هزینه‌ها، به حفظ اشتغال نیز کمک شود.

شاکرمی عنوان کرد: کارگران باید طبق قرارداد دستمزد خود را دریافت کنند و اگر کارگری حداقل حقوق را دریافت نکند خلاف محسوب می‌شود.

Print Friendly, PDF & Email
امتیاز:
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.